Amatorski Turniej o Puchar Wójta Gminy Mstów
Dodane przez sonic dnia Wrzesie 02 2013 12:31:49

Lato dobiega końca, młodzież już dziś wybiera się do szkół, czas więc na pożegnanie wakacji. Jak Wam udało się zakończyć ten okres? Choć duża część z nas okres szkolny może jedynie już wspominać, a nie w nim uczestniczyć, my postanowiliśmy ten ostatni dzień spędzić wraz z bracią paintballową biorącą udział w zmaganiach Amatorskiego Turnieju Paintballowego o Puchar Wójta Gminy Mstów.

Amatorski Turniej Paintballowy o Puchar Wójta Gminy Mstów - fotorelacja z imprezy.

Rozszerzona zawartość newsa

Lato dobiega końca, młodzież już dziś wybiera się do szkół, czas więc na pożegnanie wakacji. Jak Wam udało się zakończyć ten okres? Choć duża część z nas okres szkolny może jedynie już wspominać, a nie w nim uczestniczyć, my postanowiliśmy ten ostatni dzień spędzić wraz z bracią paintballową biorącą udział w zmaganiach Amatorskiego Turnieju Paintballowego i Puchar Wójta Gminy Mstów.

Turniej ten odbył się 1. września na terenie pola paintballowego w Latosówce - Fort Belweder. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn, większość pochodzących z okolic Częstochowy, choć wśród walczących ekip znalazły się również drużyny przyjezdne np. z Podhala. Zespoły składały się z 5 osób, które stawały w szranki z drużyną przeciwną, a ich wspólnym celem było zdobycie bazy przeciwnika. Zadanie nie było łatwe, gdyż po drodze należało się wykazać sprytem by ominąć drużynę przeciwną broniącą swojej flagi lub wyeliminować oponentów.

Całe wydarzenie odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Mstów - pana Adama Jakubczaka. Cieszy fakt, że honorowy gospodarz imprezy nie był tylko obecny przez cały dzień podczas imprezy, ale brał również czynny udział w grze. Wszyscy uczestnicy mieli szanse zagrać przeciwko drużynie złożonej z organizatorów, części sponsorów oraz wójtem na czele. Celem zmagań zawodników był Puchar Wójta Gminy Mstów oraz zasłużony tytuł mistrza. Poza pucharami i medalami ufundowanymi przez wójta, były również do wygrania inne nagrody, które zafundowali sponsorzy. Było o co walczyć, ponieważ z tych bardziej cennych nagród był m.in. kurs nurkowania, czy też kurs jazdy konno. Cieszymy się, że wydarzenie to przyciągnęło dużą liczbę graczy-amatorów, do których była skierowana impreza, ponieważ dzięki temu paintball w Częstochowie i okolicy może się rozwijać.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Grom Starokrzepice, a kolejnymi laureatami na podium były drużyny Gremliny Podhale oraz Splat Hunters - odpowiednio miejsce 2. i 3. Po turnieju został również wyróżniony najlepszy zawodnik turnieju - Łukasz Kiern z drużyny Łowcy Kolagenu, który wyróżnił się wspaniałą szarżą na bazę przeciwnika. Cały turniej odbył się w bardzo przyjemnej, "piknikowej" atmosferze, o czym może dowieść zadowolenie uczestników z udziału w tym wydarzeniu. Był to pierwszy turniej tego typu w gminie Mstów i prawdopodobnie stanie się on imprezą cykliczną, zatem zapraszamy już w przyszłym roku! Poniżej znajdziecie fotorelację z imprezy - życzymy miłego oglądania.

Amatorski Turniej Paintballowy o Puchar Wójta Gminy Mstów - fotorelacja z imprezy.


Ranking I Edycji Amatorskiego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów:
  1. GROM Starokrzepice
  2. Gremliny - Podhale
  3. Splat Hunters
  4. Jugo Dobrodzień
  5. Łowcy Kolagenu
  6. Wilki
  7. Motoczewa.pl
  8. Chorzenice
  9. Bajor Auto Złom