Strona Główna Forum Kategorie Newsów Kontakt Szukaj Fotograf Częstochowa Fotografia Ślubna Częstochowa
Portal
Strona główna
Kategorie Newsów
Mapa serwisu

Forum
Artykuły
Galeria
Galeria FTP

Linki
Szukaj
FAQ
Kontakt
Administracja

Projekt Salamandra

CPP
O nas
Drużyny
- KB
- CFC
- PBL
- Outlaws
Piechota
Miejscówki
Osiągnięcia
Rekrutacja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 312
Najnowszy Użytkownik: ~ottiliasp

Leśny Pogrom - II edycja z udziałem CPP

Gry

Całkiem niedawno, a dokładnie 22 lipca, miał miejsce turniej, który ma dość krótką historię i niektórzy z Was mogli pewnie o nim jeszcze nie słyszeć. Mowa tu o turnieju, któremu nadano nazwę Leśny Pogrom. Liga ta powstała dopiero w tym sezonie i można powiedzieć, że ma ona póki co nieco rejonowy charakter, a jej klimat skupia się głównie na grze w lesie - choć jak się później przekonamy, intensywność grania jest zbliżona do tej znanej ze speedballa.

Była to już II edycja turnieju, dlaczego więc piszemy o tym dopiero teraz? Otóż w turnieju wzięła udział również Częstochowska Piechota Paintballowa! Po małych problemach ze skompletowaniem składu, udało się ostatecznie uzbierać 4 osoby, które godnie reprezentowały nasze środowisko. W skład naszej drużyny weszli czterej gracze: Kaczka, Cobrowski, Zarni oraz Sebastus.

Zobacz całą relację, kliknij w Czytaj więcej pod newsem..

 
sonic dnia lipiec 28 2012 15:54:36 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 1851 Czytań · Drukuj

NLP3 Warszawa - Relacja

NewsyW trzecią niedzielę czerwca CFC Speed wybrało się na trzeci z kolei turniej NLP3 do Warszawy.
Tym razem udało się wystawić 2 składy z czego należy się cieszyć bo Częstochowska scena speedballowa zaczyna się rozwijać. Skład pierwszy dostał się do grupy D natomiast skład pierwszy trafił do grupy C.

CFC Speed I wystąpiło w składzie: Odo, Misiek, Waltek, Sebastuss
CFC Speed II wystąpiło w składzie: Badi, Zarni, Simon, Kazik

Niestety żadna z drużyn nie może zapisać tego turnieju do udanych aczkolwiek w przypadku drugiej drużyny chodziło bardziej o ogranie i nabycie doświadczenia co się udało.

W 30-to stopniowy, upale na polu Warszawskiego AWF'u drużyny CFC Speed I i II uległy wszystkim swoim przeciwnikom.
Pierwszy skład obiecuje poprawę i solidny trening. Na swoje usprawiedliwienie chłopaki mają tylko fakt iż trafili do najmocniej obsadzonej grupy i z przebiegu meczy nie wynikało iż są chłopakami do bicia. Niestety zabrakło dokładności i wykończenia akcji oraz szczęścia do sędziów.

Podsumowując całość imprezy na plus trzeba przyznać, iż zakładka grana w Warszawie była dość dobrze zorganizowana i nie było chaosu jak w Bieruniu. Turniej przebiegał szybko i bez opóźnień.
Praca sędziów daleka była od perfekcji ale z 3 rozegranych turniejów wypada w środku stawki.
Nadal pozostajemy przy zdaniu iż granie do dwóch punktów to system niesprawiedliwy i powinno się grać do 3 punktów minimum.
 
odo dnia czerwiec 18 2012 14:05:54 · 0 Komentarzy · 1638 Czytań · Drukuj

Fort Belweder - nowa miejscówka do gry

Jak niektórzy z was pewnie zauważyli, duża część naszych kolegów paintballowych jeszcze nie obudziła się ze snu zimowego, z tego też powodu czas ich obudzić i przywrócić regularne gry. Jak wiecie w najbliższy weekend czeka nas malowanie, miejmy nadzieję, że jest to pierwszy krok do powrotu regularnych niedzielnych spotkań.
Korzystając z chwili wolnej, udało mi się wczoraj skorzystać z zaproszenia jednego z naszych kolegów forumowych na jego nowo otwarte pole. By pobudzić wasz apetyt na grę, postaram się wam krótko przedstawić nową miejscówkę w okolicy Częstochowy, gdzie przyjdzie nam pograć już 1 lipca. Pole, o którym mowa to Fort Belweder, znajdujący się nieopodal Częstochowy, a konkretnie w Latosówce przy ulicy Leśnej - uff wreszcie jakieś pole blisko mnie. Miejsce to ma kilka zalet, o których za chwilę napiszę, warto natomiast wspomnieć o jednej największej - w tym samym miejscu mamy możliwość pogrania zarówno na polu o klimacie leśnym, jak i na boisku do speedballa.
Chcecie wiedzieć więcej? W szczegółach newsa znajdziecie opis i fotografie z pola. Zapraszam do dalszej lektury...
 
sonic dnia czerwiec 07 2012 20:41:00 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 2965 Czytań · Drukuj

NLP3 Kielce - Relacja

Członkowie
II edycja Narodowej Ligi Paintballowej w formacie 3man zaprowadziła CFC Speed do Starachowic. Droga była ciężka i wyboista ale bez niespodzianek. Na pole dotarliśmy około 8 rano. Mieliśmy czas na "walk the field" i normalne przygotowania. Layout był Starachowicki, czysta inwencja twórców. Duże "dziury" po stronie węża spowodowały, iż ta strona była praktycznie nie grywalna. Przez całe zawody może 5 akcji na snake'u.

Czytaj więcej...
 
odo dnia maj 10 2012 23:09:23 · Czytaj więcej · 5 Komentarzy · 1853 Czytań · Drukuj

Pierwszy turniej w sezonie 2012 - NLP3 Bieruń

Gry
CFC Speed zainaugurowało turniejowy sezon 2012 zawodami w Bieruniu. Mecze w turnieju były grany do 1dwóch punktów, na zakładkę.
W dość niesprzyjającej aurze (opady śniegu oraz wiatr) rozpoczęliśmy zawody od spotkania z Cartel Cali aka Bulwers&Dziurnik. W tym momencie mamy małą śnieżycę na polu.
W pierwszym punkcie, po dość długiej wymianie, ulegliśmy kolegom ze Śląska. W drugim, który wygraliśmy, pogoda pokrzyżowała nam plany, po raz pierwszy i sędzia przyznał no point, ponieważ pomiar chrono klamki Waldka, który klepnął buzzer, wykazał 318. Wszystkie nasze klamki były chronowane przed turniejem w granicach 250fps, niestety i to było za mało. Ostatni punkt to już totalna klapa. Najpierw siada klamka Odo, gdzie na odwróconego plecami przeciwnika postanawia wypluć pięć kul przed siebie i zamilknąć, potem posłuszeństwa odmawia marker Waldka. Drużyna nie ma czym strzelać i przegrywa całe spotkanie. Następnie udajemy się do samochodu by "podgrzać markery". W tym momencie 3 z 4 ego nie działają. Pozostałe markery mają problemy żeby wyciągnąć 210 na chrono.

Czytaj dalszą część relacji...
 
odo dnia kwiecie 03 2012 23:41:18 · Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 1721 Czytań · Drukuj

Sezon 2012

Newsy

"Wiosna - cieplejszy wieje wiatr, wiosna - znów nam przybyło lat. Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy."

Tak, tak panowie, idzie wiosna, a wraz z nią nowy sezon zmagań paintballowych. Już wkrótce będzie można spróbować swoich sił w ogólnopolskich turniejach speedbollowych. W tym roku, jak i w latach poprzednich, nie możemy narzekać na brak tego typu imprez. Zapewne największymi ligami w naszym kraju, skupiającymi wokół siebie największą rzesze zwolenników malowania, nadal pozostaną PLP i NLP.

Polska Liga Paintballowa daje nam możliwość zagrania w jednej z 3 dywizji: Super Lidze, Master Lidze lub Open Lidze. Nowościami w Lidze, wprowadzonymi przez Zarząd, jest informacja o zapewnieniu licencjonowanych sędziów z Ukrainy. Jest to krok w celu zapewnienia bezstronnego sędziowania. Kolejna nowość to wprowadzenie identyfikatora w cenie 40 zł, z czego 15 zł ma zostać przekazane na rzecz reprezentacji Polski. Identyfikator informujący o wsparciu dla reprezentacji będzie wyróżniony dodatkową grafiką.

W ramach Narodowej Ligi Paintballowej swoich sił będzie można spróbować w trzech kategoriach: NLP Ekstraklasa - zamknięta dla zaproszonych drużyn pięcioosobowych, NLP I i II Liga - otwarta liga drużyn pięcioosobowych i NLP3 - otwarta liga drużyn trzyosobowych. Więcej informacji o zmianach w regulaminie czy ewentualnych nowościach na sezon 2012 można znaleźć na stronie Ligi.

Nie znamy tez jeszcze dat ani szczegółów dotyczących ligi TLT która jak informuje organizator również wystartuje w tym roku.

Jest też jedna nowość, otóż powstała Amatorska Liga Paintballowa 3x3, która będzie miała ogólnopolski zasięg, a jej celem jest połączenie dobrej zabawy z nauką, nie obciążając przy tym kieszeni graczy. W ramach ligi planowana jest niemała liczba ośmiu eventów.

A to wszystko czeka na nas w nowym nadchodzącym sezonie. Każdy znajdzie coś dla siebie i na swoją kieszeń. Szczegóły oraz bieżące informacje na temat każdej ligi można znaleźć na stronach:

- Paintballowy Serwis Informacyjny - Narodowa Liga Paintballowa - Polska Liga Paintballowa -
 
kaczka dnia marzec 04 2012 16:16:42 · 3 Komentarzy · 1702 Czytań · Drukuj

Czy to koniec TDL-a?

Newsy
Turniej Drużyn Leśnych, kiedyś prężnie działająca liga ciesząca się ogromną popularnością wśród leśników, a jak jest teraz, czy liga leśna przeżywa kryzys?

Początki ligi sięgają 2004 roku. Rozkręcając się z roku na rok, zaczyna obejmować swoim obszarem teren całej Polski, przeżywając najlepsze lata świetności w 2009 roku, zarząd ligi dzieli ją na 4 konferencje, których finałem jest turniej ogólnopolski.

Najprężniej działającą konferencją staje się Konferencja Południowa, do której zalicza się Śląsk. Tym samym skupiając największą liczbę drużyn na turniejach organizowanych w ramach ligi. Również częstochowscy gracze oraz aktywiści paintballowi dość mocno zaznaczyli swoją obecność w lidze, zarówno grając jak i organizując rozgrywki. W rozgrywkach tych brała udział częstochowska drużyna Cannon Fodder Częstochowa, która niejednokrotnie odniosła dobre wyniki.

Jak wygląda obecnie sytuacja? Dość kiepsko, pojawiła się próba reanimacji TDL-a. Na chwilę obecną trwają dyskusje, choć chęć gry jak na razie zgłosiło zaledwie 5 drużyn. Z informacji organizatora wynika, że od 2 lat nie pojawiła się żadna nowa drużyna w rozgrywkach.

Czy to oznacza, że jedna z pierwszych lig i jedyna liga leśna, zniknie na dobre z kalendarza imprez paintballowych?! Czas pokaże, miejmy nadzieję, że liga powróci do czasów swojej świetności i TDL zagości również w Częstochowie.

 
kaczka dnia luty 08 2012 09:45:52 · 0 Komentarzy · 1678 Czytań · Drukuj

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam świąt wypełnionych radością, aby okres świąteczny był czasem spędzonym z osobami Wam bliskimi oraz byście mogli odpocząć od codziennego zgiełku. Jednocześnie życzę wam sukcesów oraz pogody ducha w nadchodzącym Nowym Roku, by rok ten był dla Was rokiem spełnienia marzeń.
 
sonic dnia grudzie 24 2011 14:21:22 · 0 Komentarzy · 1672 Czytań · Drukuj

Jurajski Turniej Speedballowy zakończony!

Gry
W niedzielę zakończył się Jurajski Turniej Speedballowy. Za nami już ostatnia - finalna, edycja tego turnieju, która wyłoniła zwycięzców całego cyklu. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i gratulujemy zwycięzcom oraz reszcie drużyn. Sprawdź szczegóły wiadomości by zobaczyć jak ułożył się ranking IV edycji oraz klasyfikacja generalna całego turnieju.
 
sonic dnia wrzesie 26 2011 21:39:45 · Czytaj więcej · 3 Komentarzy · 1884 Czytań · Drukuj

TLT 2011 IV, zakończenie fazy regionalnej, awans PB Lovers

Członkowie
Dobiegły końca fazy eliminacyjne poszczególnych regionów Polski Topballowej Ligi Trójek, nadszedł więc czas na podsumowanie ostatniej edycji i tego co w niedalekiej przyszłości.
Czwarta i zarazem ostatnia edycji Topballowej Ligi Trójek w Krakowie odbyła się 4 września; na turnieju spotkało się 14 drużyn z różnych zakątków Polski. Wśród ekip biorących udział w tym wydarzeniu nie zabrakło i dwóch częstochowskich drużyn: Cannon Fodder Częstochowa oraz PB Lovers, całe szczęście, tym razem, nie było nam dane spotkać się w jednej grupie, dzięki czemu uniknęliśmy bratobójczych pojedynków.
Ostatecznie dzień wypadł pomyślnie dla PB Lovers, dzięki czemu pozwoliło to na...
 
sonic dnia wrzesie 19 2011 23:23:42 · Czytaj więcej · 5 Komentarzy · 1964 Czytań · Drukuj

Jurajski Turniej Speedballowy IV Edycja

Gry
Już niebawem - 25 września - odbędzie się IV edycja Jurajskiego Turnieju Speedballowego. Będzie to ostatnie spotkanie całego cyklu, które zadecyduje o kolejności drużyn w rankingu generalnym. Zapraszamy zatem drużyny oraz miłośników paintballa na to wydarzenie.

format gry: 3-ki w formacie topball do 3 punktów
Kulki: BYO
Regulamin: PLP , bez podpowiadania
Limit drużyn: 15 na każdą edycję, minimum 6 na edycję
Sędziowanie: PB Lovers Częstochowa

Pole otoczone siatką 5m. Boisko 30x50m. 35 dmuchanych przeszkód.
Na miejscu HP oraz chrono, ławy, stoły, namioty

Dla pierwszych trzech miejsc każdej edycji pamiątkowe puchary, dyplomy oraz t-shirt turnieju + (gifty od sponsorów). Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzyma pamiątkowy dyplom.
 
sonic dnia wrzesie 12 2011 09:39:01 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2397 Czytań · Drukuj

Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

~balon
DATA: 07/01/2017 22:27
Hola

~Reju
DATA: 07/01/2017 22:25
O cześć Kudlaty

~Kudlaty
DATA: 07/01/2017 22:19
O kurwa

^kaczka
DATA: 19/11/2014 17:02
o ja pitole tu się coś nawet dziejesmiley

@sonic
DATA: 07/09/2014 22:11
jak poszło w Poroninie?

@sonic
DATA: 23/07/2014 18:03
Z nowego grona nikt, a ze starego nikomu się nie chce jak widaćsmiley

^kaczka
DATA: 20/05/2014 20:31
u Frana dzieje się tyle rzeczy można by coś napisać od czasu do czasu. Ktoś chętny ?

@sonic
DATA: 25/02/2014 00:19
sezon się zbliża można by tu co posprzątać bu się zakurzyło przez ten letargsmiley

@sonic
DATA: 13/01/2014 09:28
.. do maksymalnej szerokości 650px bo nie mam póki co możliwości sam ich zmienić

@sonic
DATA: 13/01/2014 09:28
gratuluje Panocki wczorajszego występu! Jak ktoś ma duszę blogera albo mu się nudzi to może ktoś mi podesłać tekst do newsa razem z materiałami to umieszczę. Tylko fotki odrazu obrobione do maksymalne


Media
aaa
Paintball w Polsce. Polska Liga Paintballowa. PLP. Turniej speedball

Paintball w Polsce. Turniej Drużyn Leśnych. Polska Liga Leśna Paintball.

Paintball w Polsce. Polski portal informacyjny. Paintballowy Serwis Informacyjny - PSI.

Fotografie do serwisu dostarcza Najlepszy fotograf ślubny w Częstochowie!

Neutron Theme
Copyright © 2005-2011 Częstochowska Piechota Paintballowa
Fotografia ślubna Częstochowa

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew

4,161,762 Unikalnych wizyt